18 C
Bursa
Salı, Nisan 20, 2021

Windows Explorer ile FTP Sunucuya Bağlanmak

Windows Explorer ile FTP Sunucuya Bağlanmak

 

Bu günkü makalemizde, FTP yöneticileri olmadan (FileZilla, CuteFTP vb.), nasıl doğrudan Windows Explorer üzerinden FTP Sunucuya bağlanıldığından bahsedeceğiz.

Bu örnek anlatımımızda Windows 8 Essential kullanacağız. Yapılan işlemler diğer Windows platformlarında da uygulanabilmektedir.

Windows Explorer ile FTP Sunucuya Bağlanmak

İlk olarak “bilgisayarım”ı açıp, “Add network Location” sekmesine tıklıyoruz.
Daha sonra karşımıza çıkan pencereden, Next tuşu ile devam ediyoruz.
Yine karşımıza gelen pencerede işlem yapmadan Next tuşu ile ilerliyoruz.
Şimdi ise bağlanmak istediğimiz Sunucunun veya etki alanı adını ya da IP’sini yazıyoruz. Burada unutulmaması gereken, mutlaka alan adına (veya IP adresine) önce “ftp://” yazmalıyız. Next butonu ile devam edelim.
Bu pencerede FTP kullanıcı adını yazıyoruz.
Burada bizim için diğer seçenek ise anonim kullanıcı adı ile bağlanabilmemizdir. Birçok servera anonim ile katılmak mümkündür. Tabii ki, bu sunucuda bu izinlerin verilmiş olması gerekir. “Next” tuşu ile devam edelim.
Şimdi FTP için isim vermemiz gerekiyor. İstenilen ismi verebiliriz ben “weblopedi” adını veriyorum. “Next” tuşu ile devam ediyoruz.
Açılan pencerede Finish butonu ile çalışmalarımızı tamamlayacağız. Artık bilgisayarımın içinde ftp linkimiz oluşmuş olacak.
Finish butonuna bastıktan sonra FTP kullanıcı adını ve şifresini soran pencere açılacak. Biz yukarıda kullanıcı adını not etmiştik, parolasını da dahil edip artık rahat bir şekilde FTP serverımızda çalışmalarımızı gerçekleştirebiliriz.
Umarım faydalı bir makale olmuştur. Tüm okuyuculara iyi çalışmalar dilerim.

Windows Explorer ile FTP Sunucuya Bağlanmak – Video İzlemek İçin Tıklayınız

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,832BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar