4 C
Bursa
Perşembe, Kasım 25, 2021

WhatsApp’ta Hayat Kurtarıcı Nitelikte 3 İpucu

WhatsApp’ta Hayat Kurtarıcı Nitelikte 3 İpucu

WhatsApp gerek çok büyük bir kitleye sahip olması gerekse de kullanım kolaylığı ve diğer avantajları sayesinde birçoğumuzun kullandığı bir mesajlaşma uygulaması haline geldi. Çok klişe olsa da gerçekten yediden yetmişe birçok kişi orasından burasından bu uygulamaya aşina oluyor. İşte sizlere bu uygulamayı kullanırken gerçekten hayat kurtarır diye tabir ettiğimiz 3 önemli ipucu.

Whatsapp ipucu

1. Arama Yapın

WhatsApp’ın uygulama ana ekranının üst satırında bir büyüteç simgesi var. Fakat çoğumuz bunu kullanmıyor. Ancak bu dahili arama özelliği sayesinde kayıtlı mesajlarımız ve kişilerimiz arasında hemen arama yapabiliriz. Kişilerin mesajlarını açıp geçmişe sırayla baka baka gitmektense birkaç kelime girin ve hemen istediğiniz mesajlara ulaşın. Kim size ne zaman ne demişti, kimden nasıl bahsetmişti, belki de size bir adres vermişti ama üstüne çok mesajlaştınız bayağı geride kaldı. Hemen yazın, arayın.

2. Sessize Alın

WhatsApp’ın en can sıkıcı durumlarından bir tanesi de yüzlerce mesaj yazılan gruplar olabiliyor. Mesajları takip etmeyi bir kaçırdınız mı, beş dakika telefona bakmayı bıraktınız mı bir bakmışsınız ipin ucu kaçmış. Tamam mesajlar kaçmış olsun ancak her mesajda artık telefonun titremesine çalmasına bir son verip rahatlamak için grubu bir süre sessize almak iyi olabilir. Bunun için grup sohbetine girdiğinizde seçeneklerden “Sessiz”e basıp ne kadar süre boyunca bildirim almak istemediğinizi seçmeniz yeterli.

3. Mesaj Ayrıntılarına Bakın

Gönderdiğiniz bir mesajın üzerine uzun süre basılı tutup seçtiğiniz zaman yukarıda beliren (i) simgesine tıklarsanız eğer mesajınız hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylelikle karşınızdaki kişiye mesaj ne zaman kaçta iletilmiş, kendisi ne zaman mesajı okumuş rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Özellikle grup sohbetlerinde oldukça işe yarayan bir özellik. Grup sohbetlerinde mesaj herkese iletilmeden iletildi simgesi, herkes okumadan da okundu işareti belirmiyor. Bu yüzden mesajınızın detaylarına bakarak mesajınızın kimlere konya escort iletildiğini, kimler tarafından okunduğunu görebilirsiniz. Bizce oldukça yararlı bir yöntem. 😉

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

22,292BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar