16 C
Bursa
Salı, Nisan 20, 2021

Tüm Zamanların En Çok Satan Otomobilleri

Birçoğu bir Ferrari veya Lamborghini’de seyir hayal ederken, lüks otomobillerin otomotiv en çok satanlar listelerinde yer alması nadirdir. Sürücüler, daha pahalı modeller üzerinden daha pratik araçlar satın almayı tercih ediyor. Satış eğilimleri, sürücülerin hem güvenli hem de mantıklı olan güvenilir araçlara değer verdiğini kanıtlıyor.

Karşılaştırıldığında aracınızın nerede durduğunu mu merak ediyorsunuz? Tüm zamanların en çok satan otomobillerine göz atın.

 Volkswagen Passat : 15,5 Milyon Satıldı

Passat ilk kez 1973 yılında Avrupa’da bir aile sedanı olarak tanıtıldı ve efsanevi İtalyan otomotiv tasarımcısı Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu araba Volkswagen Dasher olarak biliniyordu. 2015 yılında Yılın Avrupa Otomobili seçildi.

Volkswagen Passat

Passat  2011 yılında Kuzey Amerika’da piyasaya sürüldü ve Volkswagen’nin Chattanooga, Tennessee’deki montaj fabrikasında üretildi. Hemen Motor Trend’in “Yılın Otomobili Ödülü” nü kazandı ve ilk çıkışınıdan bu yana satışları yaklaşık yüzde 50 oranında düşse de popüler bir sedan olmaya devam ediyor.

Fiat Uno: 8,8 Milyon Satıldı

Bu İtalyan süpermini büyük bir mirasa sahiptir: 30 yıllık çalışması sırasında 8,8 milyondan fazla otomobil üretilen Fiat Uno, dünyanın en çok üretilen sekizinci otomobilidir. Aerodinamik tasarımı ve üstün yakıt ekonomisini düşünceli bir iç mekanla birleştiren Uno, o zamanlar pazardaki en yenilikçi otomobillerden biri olarak kabul edildi.

Fiat Uno: 8,8 Milyon Satıldı

Sportif ve yakıt açısından verimli Uno, üretimin 1983’ten 1995’te Brezilya’ya taşındığı İtalya’da üretildi ve burada Fiat 2013’te hattı kapanıncaya kadar kaldı.

Honda Accord: 17 Milyon Satıldı

1980’lerde ve 1990’larda Honda Accord, milyonlarca modelin satılmasıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satın alınan Japon otomobiliydi.

Honda Accord

 

Honda Civic: 16,5 Milyon Satıldı

Honda’nın ilk Civic modeli, 1970’lerde petrol kıtlığının sürücülere daha yüksek yakıt verimliliğine sahip otomobiller aramaya zorladığı bir dönemde oldukça popülerdi. Bu nedenle, 1974 yılında, Yol Testi Civic’e “Yılın Otomobili” adını verdi.

Honda Civic

Civic ayrıca popüler bir yarış otomobili haline geldi ve hızı Hızlı ve Öfkeli’de rol aldı. Filmde Vin Diesel ve çetesi, gece açık yolda yarı kamyonu kaçırmak için 1993 Civics filosunu kullanıyordu.

Chevrolet Cavalier: 423.000 Satıldı

Tüm Zamanların En Çok Satan Otomobilleri

80’li ve 90’lı yıllarda araba kullanmaya başladıysanız, ilk arabanız bir Chevy Cavalier idi. O zamanlar, Toyota ve Mazda’dan Japon ithalatı piyasayı sular altında bıraktı ve Cavalier, Chevy’in stil ve fiyat açısından rekabet etme girişimiydi. İşe yaradı – küçük ama güçlü model, en çok satanlardan biri oldu.

 

Chevrolet Cavalier

1982’de piyasaya sürülen Cavalier, müşterilere dört farklı gövde stili, dört yolcuya uyabilecek şık bir iç mekan ve düşük bir etiket fiyatı sunuyordu. Tasarım birkaç tasarım güncellemesine tabi tutuldu ve 2005’te üretilmeden önce Chevy’in en karlı modellerinden biri olmaya devam etti.

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,837BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar