1 C
Bursa
Çarşamba, Mart 3, 2021

Restoran ve kafeler için gözler Kabine Toplantısı’na çevrildi

Kafe, restoran, lokanta gibi yeme-içme işletmesi sahipleri, normalleşme takvimi için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Türkiye’de artan vaka sayıları nedeniyle yasaklar ve kısıtlamalar devreye sokuldu. Kısıtlamalarla birlikte ise vaka sayılarında ciddi düşüşler yaşandı. Vaka sayılarında yaşanan düşüşler, restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak sorusunu da beraberinde getirdi. Gözler yeni alınacak kararlar için Kabine Toplantısına çevrildi.

Yeni hafta öncesi kabine toplantısı için geri sayım sürüyor. Restoran, kafe ve lokantalar ne zaman açılacak sorusu on binlerce işletme sahibi tarafından yakından takip ediliyor. Konuya ilişkin kararlar için ise bu hafta yapılması beklenen Kabine toplantısına gözler çevrildi. Başkan Erdoğan, bu ayın başında yapılan Kabine Toplantısında vakaların belli bir sayının altına düşmesiyle birlikte restoran ve kafelerin normalleşme takviminin belirleneceğini söyledi.

KABİNE TOPLANTISINDA RESTORANLAR VE KAFELER AÇILACAK MI?
Erdoğan, Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Bir süredir gündemde yer alan ‘Kafeler, lokantalar ve restoranlar ne zaman açılacak?’ sorusu Erdoğan’a yöneltildi. Esnafın yalnız bırakılmayacağını altını çizen Erdoğan, bu mekanların yeniden açılması konusunda bir düşüncelerini olduğunu bildirdi. Son açıklamalara göre, restoranlar, kahvehaneler, lokantalar ve kafeler ne zaman açılacak?

İşte, Erdoğan’ın ‘Kafeler ve restoranlar yeniden açılacak mı?’ sorusuna verdiği o cevap;

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA GELDİ!
Başkan Erdoğan hem marketlerdeki fiyat artışı hem de restoranların açılışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
“Koronavirüsle mücadele; Okullar ve restoranlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya gayret ettik. Lokantalarımızı falan şu anda gözetleme gibi bir düşüncemiz var. Özellikle esnaflarımızın gerek sebze ve meyvede hatta ve hatta bakliyatta fiyat farklarının olduğunu görüyoruz. Ticaret Bakanlığı’mız ciddi bir çalışmanın içinde. Önümüzdeki 1 ay içinde zannediyorum bu işi halledeceğiz. Vatandaşımızın ezilmesine izin veremeyiz. Esnaflarımıza sesleniyorum, bu süreci böyle sürdürürseniz ağır cezalar sizleri bulabilir. Hakkı ile işinizi yapın,vatandaşımıza zulm etmeyin”. ifadelerini kullandı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,610BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar