1 C
Bursa
Cuma, Kasım 26, 2021

Pop-up Nedir?

Pop-up Nedir?

Pop-up’ı isim olarak birçoğumuz bilmese de aslında biz internet kullanıcılarının devamlı karşılaştığı şeylerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Peki nasıl mı karşılaşıyoruz?

Bir web sitesini açtığımızda bazen ek olarak bir pencere açılır genellikle de reklam amaçlı olarak. Bunu şirketler, bazı web siteleri reklam dışında sitelerinin kullanımı için kullansa da dediğimiz gibi genel kullanımları kişiler web sitelerine girdiklerinde zorunlu olarak bir reklamı görmelerini sağlamaktır. İşte bu pencerelere “pop-up” diyoruz. İnternet dünyasında sıkça karşımıza çıkabilen bu pencereleri pek de hoş karşılamak mümkün değil.

Ayrıca bilmediğimiz bir internet sitesinin bir anda açılması bilgisayarımızın güvenliği açısından da bir tehdit oluşturmakta. Bu tehdidi önlemek amacıyla artık web tarayıcıları kendi içlerinde pop-up engelleyiciler bulundurmakla birlikte ayrı olarak siz de bu programları kurabilirsiniz. Fakat güvendiğimiz bir web sitesi reklam dışında, bir hizmet için bu ekranlardan oluşturuyorsa böyle bir durumda “bilgisayarınız açılır pencerelere izin vermiş olmalı” gibi uyarılar da alabilirsiniz ve dediğimiz gibi güvendiğiniz web sitelerine engelleyicilere takılmamaları için izin verebilirsiniz.

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

22,292BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar