7 C
Bursa
Perşembe, Kasım 25, 2021

Neden WordPress ?

Neden WordPress ?

WordPress, bir blog sitesi oluşturmak isteyenler için öncelikli tercih konumunda olan ve dünya çapında oldukça popüler bir içerik yönetim sistemidir. Yüz binlerce site tarafından kullanılan WordPress, bizlere ne gibi avantajlar sağlıyor ki bizler de bu yazılımı tercih ediyoruz?

Neden WordPress

WordPress’in belki de siteler açılır açılmaz ilk tercih olmasının en büyük nedenlerinden birisi tamamen ücretsiz bir yazılım olmasıdır. Birçok dil desteği de sunan WordPress’in Türkçe dil desteğini de sağlaması bizler için oldukça büyük avantaj. tr.wordpress.org adresinden kolaylıkla Türkçe versiyonunu indirebileceğiniz WordPress yazılımını, hostinginize yine aynı kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Açık kaynak kodlu olan WordPress yazılımında kodlar ile oynayarak sitenizde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde gerekli bilgiye sahip olan kişiler tarafından kolaylıkla değiştirilebilir, geliştirilebilir, düzenlenebilir, düzeltilebilir bir kod yapısı vardır.

WordPress’e ayrıca Temalar da yüklenebiliyor. WordPress’in kendi sisteminde bulunan temalar arasında dilerseniz seçim yapabilirsiniz. Eğer bunları beğenmezseniz birçok farklı kişi tarafından kodlanmış, internette kolaylıkla erişebileceğiniz ücretli veya ücretsiz şekilde dağıtılan temalarla sitenize farklı havalar katabilirsiniz. Sitenizin içeriğine ve zevkinize uygun temalar arasında seçim yapabilir, bir temayı istediğiniz zaman uygun ayarları yaparak değiştirebilirsiniz.

WordPress’te bir de eklentiler kısmı var. Birçok konuda birçok eklenti bulunmaktadır. Bu eklentiler sayesinde sitenizi bazı konularda geliştirebilir, farklı özellikler ekleyebilir, bazı hataları düzeltebilirsiniz. Örneğin bazı eklentiler sitenize anket eklemenizi, bazıları ziyaretçilerinizi saymanızı, bazıları güncelleştirme hatalarını düzeltmenizi, bazıları sayfalarınızı önbelleklemenizi, bazıları Google’da ön sıralarda çıkmanızı sağlar. Bunun gibi birçok farklı amaç için geliştirilen, hem hazır gelen eklentiler hem de bir çok geliştirici tarafından yapılan binlerce eklenti arasından seçimler yapabilirsiniz.

Şimdi, Bahsettiğimiz Bu Özellikleri Anahtar Kelimelerini Yazarak Alt Alta Sıralayalım:

– Ücretsiz
– Türkçe Dil Desteği
– Kolay Kullanım
– Açık Kaynak Kodlu
– Birçok Tema Seçeneği
– Birçok Eklenti Seçeneği

WordPress İndir

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

22,292BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar