11 C
Bursa
Pazar, Mayıs 15, 2022
No menu items!

Milyonlarca çalışan

SGARİ ÜCRET 4 BİN TL
İlki 1 Aralık’ta yapılan toplantının ikincisi de 7 Aralık tarihinde gerçekleştirildi. Asgari ücret 2022 zammı için yüzde 30 ile yüzde 45 arasında uzlaşma sağlanmaya çalışılırken, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay’dan flaş bir açıklama geldi: Kamuoyunda oluşan rakamların altına ‘evet’ demeyiz! SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERİ!

KRİTİK EŞİK 4 BİN TL!
İşçi tarafı asgari ücretin 4 bin liranın altına indirilmemesini istedi. Türk-İş Bakanı Ergun Atalay, “Bize de memurlara da enflasyonun üzerinde bir zam olduğu zaman devlet onları veriyor. Bakan Beyin ifadesine göre enflasyonun üzerinde ne varsa kümülatif onu tamamlamayı düşünüyorlar. İşçiyi bunun dışında tutmaları mümkün değil” dedi.

Kamuoyunda oluşan rakamların ortada olduğunu ifade eden Atalay, “Bu rakamların altında bir şeye ‘evet’ dememiz mümkün değil. İnşallah umduğumuz gibi olur. Hep beraber zevkle imzalarız. 7 milyona yakın insan bununla geçinmeye çalışıyor. Aileleriyle birlikte 30 milyonun üzerine kişi. Yani ülkenin üçte birinden daha fazla” açıklaması yaptı. Uzmanlara göre de asgari ücretin yüzde 30’un altına inmesi ve yüzde 45’in üzerine çıkması zor görünüyor, kritik eşiğin 4 bin lira olduğu belirtiliyor.

ASGARİ ÜCRET ZAM PAZARLIĞINDA 4 KRİTER 🔍
Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder’in başkanlığında gerçekleşen ikinci toplantıda, sosyal güvenlik prim gelirlerini etkileyen temel gösterge olan asgari ücret pazarlığında ‘yaşam maliyeti, salgın döneminde ülkenin genel ekonomik durumu, gerçekleşen ve hedef enflasyon, refah payı’ olmak üzere 4 parametre öne çıktı.

Önceki İçerikSeren serengil
Sonraki İçerikKöye Yeni Atanan İmam

Benzer Yazılar

Sosyal Ağlar

22,292BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar