14 C
Bursa
Pazar, Haziran 20, 2021

Koronavirus’ e Karşı İpucu

Coronavirus

ABD, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19’a yanıt olarak 13 Mart Cuma günü ulusal bir acil durum ilan etti. Şimdi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) her yaştan insana bu salgın sırasında kendilerini korumalarını tavsiye ediyor.

İşlenmesi gereken çok fazla bilgi var ve bu sağlık krizinin tehdidi tarafından stres altında hissetmek kolay. Ancak şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, kendinizi, ailenizi ve evinizi koronavirüs için hazırlamaktır.

Ellerinizi Sık Yıkayın

Musluğun altındaki ellerinizi hızlıca yıkamak onu kesmeyecektir. Gün boyunca ellerinizi sık sık yıkamanız şiddetle tavsiye edilir.

Ellerinizi Sık Yıkayın

Belirtileri Bilin

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, COVID-19 semptomlarının aşırı hafif ila şiddetli arasında değişebileceğini açıkça ortaya koymuştur. Bu kadar aldatıcı olup olmadığınızı tespit etmenizi sağlayan şey budur. Hepimiz daha erişilebilir testler için beklerken, öksürüğe, ateşinize ve nefes darlığınıza dikkat edin.

  • Gözlerinize, Ağzınıza ve Burununuza Dokunmaktan Kaçının
  • Mümkün olduğunca evde kalın
  • Evinizi Oda Sıcaklığında Tutun
cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

22,070BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar