5 C
Bursa
Çarşamba, Mart 3, 2021

İLK KEZ TARİH VERİLDİ

Bilim Kurulu sonrası açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, restoran ve kafelerde bir gevşeme olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. S-algının seyrine işaret eden Koca, “Mart ayı itibariyle, iller bazında v-akalara göre bir takım kısıtlamaları kaldırmak gevşetmek veya artırmak gerekebilir. Önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklarız” dedi.
Bakan Fahrettin Koca, kapalı restoran ve kafelerde bir esneme olup olmayacağı sorusuna da cevap verdi. Fahrettin Koca, ‘Salgının seyri bunu belirleyecek.Mart ayından itibaren, iller bazında vaka sayısına göre bir takım kısıtlamaları kaldırmak gevşetmek ya da artırmak gerekebilir.Bunu Bilim Kurulu çalışıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklamış oluruz.

Bölgesel bazda iller bazında bazı kısıtlamaları gevşetmek mümkün olabilir. Öneri olarak bunu sunacağımızı söyleyebilirim’ diye dedi.Yüz yüze eğitim hakkına da değinen Fahrettin Koca, ‘Bu konuyla ilgili Bilim Kurulumuz görüşüyor.Bu hafta bu konuyla ilgili bir cevap vermiş olacağız. Salgının geldiği seyir vakalarının artış içinde olduğu şeklinde.Özellikle yüz yüze eğitimin, uygulamalı eğitimler dışında, bu dönemde başlatılmasının risk teşkil ettiğini söyleyebilirim.Yüz yüze eğitime geçecek okullar için MEB’den listeleri aldık, ay sonuna doğru eğitime başlayacak öğretmenlerimizi aşılama takvimine alacağız’ diye söyledi.

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bir kez daha k-1-9 gündemi ile toplandı. Herkesin merak ettiği soruların başında kısıtlamalarda bir gevşeme olup olmayacağı, yüz yüze eğitimle ilgili yeni öneriler ve v-aka sayıları vardı.
KOCA, RESTORAN VE KAFELER İÇİN MART AYINA İŞARET ETTİ
Bakan Koca kapalı restoran ve kafelerde bir gevşeme olup olmayacağı sorusuna da yanıt verdi. Koca, “S-algının seyri bunu belirleyecek. Mart ayı itibariyle, iller bazında v-aka sayısına göre bir takım kısıtlamaları kaldırmak gevşetmek veya artırmak gerekebilir. Bunu Bilim Kurulu çalışıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklamış oluruz. Bölgesel bazda iller bazında bazı kısıtlamaları gevşetmek mümkün olabilir. Öneri olarak bunu sunacağımızı söyleyebilirim” dedi.
ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?
Yüz yüze eğitim konusuna da değinen Koca, “Bu konu hakkında Bilim Kurulumuz görüşüyor. Bu hafta bu konu hakkında bir cevap vermiş olacağız. S-algının geldiği seyir v-akalarının artış içinde olduğu biçiminde. Özellikle yüz yüze eğitimin, uygulamalı eğitimler dışında, bu dönemde başlatılmasının ri-sk teşkil ettiğini söyleyebilirim. Yüz yüze eğitime geçecek okullar için MEB’den listeleri aldık, ay sonuna doğru eğitime başlayacak öğretmenlerimizi a-şılama takvimine alacağız.” açıklamasını yaptı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,611BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar