12 C
Bursa
Perşembe, Ekim 14, 2021

Duvardan Duvara Cami Halısı Nasıl Seçilir

Camilerde en çok tercih edilen halı çeşidi Duvardan duvara cami halısı modelidir. Cami halısı boylu boyunca uzandığında bir bütün olarak gözükür. Bu bütünlük güzel durduğundan kaynaklı olarak duvardan duvara olması tercih edilir. Cami halıları aynı zamanda birçok çeşit, renk ve modelde bulunur. Her cami halısı fiyatları halının nasıl yapıldığına bağlı olarak yani kalitesine göre değişiklik gösterir. Model olarak Naturel cami halısı, yün, göbek, seccadeli, saflı olarak çeşitler vardır. Her halı boylu boyunca yapıldığında duvardan duvara cami halısı ismini alır.

Modellere Göre Cami Halıları

Cami halısı modelleri ile birlikte özellikleri de değişiklik gösterir. Halı alırken özellikler iyi araştırılarak halı alım işlemi gerçekleştirilmelidir. Örnek bir cami halısı eğer Göbekli cami halısı olarak alınacaksa döşemelerine dikkat edilmelidir. Bu halılar genelde gösterişli olduğu için gözleri yormayacak ve en sade olacak sekil de seçilmelidir.

Saflı cami halısı seçiminde halının duvardan duvara olması özellikle önemlidir. Duvardan duvara olan bu halıların özellikle bir kaymanın meydana gelmemesi için tam ölçüye göre alınması gerekir.  Halılarda özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer unsursa dayanıklı olmasıdır.

Dayanıklılık konusunda da en iyi performansı yün cami halısı verir. Özellikle duvardan duvara olacak şekilde alınan bir diğer halı türü ise Seccadeli cami halısı modelidir. Seccadeli olan bu halı boylu boyunca olduğunda camiden daha fazla kişinin yararlanmasını sağlar. Halılarda özellikle Akrilik Cami Halısı modelinde işlemeler önemlidir. Sık dokunan kaliteli halılar tercih edilmelidir.

Doğru Cami Halısının Özellikleri Nelerdir?

Kurs halısı, cami halısı olarak kullanılacak olan halılarda bulunması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikler yumuşaklık, renk, dayanıklılık, temizliktir. Yurt halısı olarak da kullanılabilen cami halılarında gündelik olarak çok kişi dolaştığı için dayanıklı olması önemlidir. Yumuşaklığın önemli olmasının sebebi ise camiler fazla vakit geçirilen yerler olduğu için rahatlık her zaman ön planda tutulmalıdır.

Renklerin cami ile uyumu göz yormaması acısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda sürekli olarak değiştirilmemesi yani uzun süre kullanımı için de dayanıklılık önemlidir.

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

22,292BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar