-5 C
Bursa
Perşembe, Ocak 21, 2021

Dram Türündeki En İyi Filmler ve Diziler

Dizi ve film izleyicilerinin en sevdiği türlerden biri olan dram, seyircilerin beğenilerini topladığı gibi olumsuz eleştirilere konu olabilmektedir. Peki dram türüne merak duyanların mutlaka izlemesi gerektiği film konuları ve dizi konuları nelerdir?

  1. Yeşil Yol (1999)

Çocuk cinayeti ve tecavüzle suçlanan idam mahkumu bir siyahinin Death Row’daki hapishaneye gelmesiyle gardiyanların hayatı tamamıyla değişecektir. 8,5 IMDB puanına sahip olan Yeşil Yol; dram, suç ve gizem temalı hikayesiyle dram türünün en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu eşşsiz filmi seyrettikten sonra izleyicilerin film inceleme yazımlarına da göz atması önerilir.

  1. Yıldızlararası (2014)

İnsanların hayatta kalmasını sağlayabilmek için kaşiflerden oluşan bir ekip uzayda bulunan bir solucan deliğinden geçerler. Yıldızlararası filminde bu ekibin hikayesi konu edilmiştir. Hem dram hem macera hem de bilimkurgu türünde kabul edilen bu film yaklaşık 2 saat 49 dakika sürmektedir.

  1. Geçmişin Gölgesinde (1998)

Eskiden neo-dazlak olan bir ağabey, kendisinden küçük erkek kardeşinin de aynı hatayı yapmaması için engel olmaya çalışmaktadır. 8,5 IMDB puanına sahip olan bu film, dram türünün en beğenilen filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

  1. Sherlock

2010 yılında BBC kanalında seyircilere sunulan Sherlock dizisi, yaklaşık 90 dakikalık bölümleriyle dram, macera ve polisiye ağırlıklı hikayesiyle beğenileri toplamıştır. Dizi incelemesine ulaşmak için filmanalizi.net web sitesini inceleyebilirsiniz.

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,381BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar