18 C
Bursa
Salı, Nisan 20, 2021

Dofollow ve Nofollow Link Nedir?

Dofollow ve Nofollow Link Nedir?

Bir web sitemiz varsa eğer, elbet bu siteye başka bir sitenin linkini bir şekilde ekleriz. Bildiğimiz gibi bir linkin temel hali; <a href=”https://cengelli.com” >cengelli.com</a> şeklinde bir yapıya sahiptir. Bu tür link kalıplarına <a> kodu içerisine bazı eklemeler yapabildiğimiz gibi linkleri Dofollow ve Nofollow olarak da belirleyebiliyoruz. Peki nedir bu Dofollow ve Nofollow eklemeleri, ne işe yararlar?

Google, sitemizin ulaşabildiği tüm sayfalarını, kodları çöze çöze tarar. En ince noktasına kadar tüm kodları tespit eder. Aynı şekilde linkleri de öyle. İşte bu noktada karşımıza dofollow ve nofollow link kavramları çıkıyor. Linklere yapacağımız; ingilizce “no” ve “follow” kelimelerinden oluşan nofollow eklemesini yaparak dilersek Google’a bu linki “takip etme” mesajını verebiliyoruz. Veya dofollow eklemesini yaparak, tam tersi şekilde bu link iyidir bu linki de takip et diyebiliyoruz.

Standart olarak kullandığımız nofollow veya dofollow eklemesi yapmadığımız linkler dofollow olarak kabul edilirler. Şimdi nofollow veya dofollow olarak nasıl belirtebileceğimize bakalım:

Standart link kalıbımız

<a href=”https://cengelli.com” >cengelli.com</a>

rel=”nofollow” yazarak takip etme mesajını veriyoruz:

<a rel=”nofollow” href=”https://cengelli.com” >cengelli.com</a>

rel=”dofollow” yazarak ise takip et mesajını veriyoruz:

<a rel=”dofollow” href=”https://cengelli.com” >cengelli.com</a>

Önceki İçerikParolalar Hakkında Her Şey!
Sonraki İçerikPop-up Nedir?
cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,837BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar