-8 C
Bursa
Pazartesi, Ocak 18, 2021

Çöp Torbaları Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Tüketimin yaşandığı gerek evlerde gerekse ev dışı ortamlarda çöp torbası kullanımı kaçınılmazdır. Çöp poşetleri, dayanıklı ve kötü kokuları hapsedebilen nitelikte olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Yani hem hijyen sağlamakta hem de kullanım avantajı sunmaktadır. Çöp torbası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hangi nitelikte çöp torbasına ihtiyacınız olduğunu bilmektir. Bunu bilmeniz için tercih edeceğiniz çöp poşetinin hangi boyutlarda bir çöp kovasında kullanılacağını netleştirmeniz gerekmektedir. Sonuçta piyasada oldukça fazla sayıda firma tarafından çeşitli niteliklerde ve boylarda çöp poşetleri üretilmektedir. Bu çöp poşetlerinin değiştirilme sıklığı boyutuna göre değişiklik göstermektedir. İşte tercih edeceğiniz çöp poşetlerinin değiştirme sıklığı.

  • Küçük Boy: 40×45 cm ebatlarında üretilen küçük boy çöp poşetleri daha küçük boyutlardaki çöp kovaları için uygundur. Kullanılma sıklığına göre değişiklik gösterebilecek olsa da kolay dolacağı için sık sık değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Orta Boy: 55×60 cm ebatlarındaki orta boy çöp poşetleri, küçük boya kıyaslandığında daha uzun kullanılabilmektedir. Yaklaşık iki günde bir değiştirilmesi önerilir.
  • Büyük Boy: 65×80 cm ölçüsündeki büyük boy çöp poşetleri, daha geniş aralıklarla değişimi mümkün kılacaktır. Ayrıca daha ağır çöpleri taşıma noktasında diğer iki boya oranla daha dayanıklıdır.
  • Battal Boy: Genelde ev dışı ortamlarda kullanılan battal boy çöp poşetleri 75×90 cm ebatlarındadır. Daha geniş hacimli olan bu çöp poşeti, daha az değiştirilmeyi sağlamaktadır.
cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,375BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar