11 C
Bursa
Salı, Nisan 20, 2021

Bitkisel Yağlar İle Saç Köklerinizi Güçlendirin

Bitkisel Yağlar İle Saç Köklerinizi Güçlendirin

Her bayan için saçları bir hayli önemlidir. Fakat gün içerisinde gerek saç şekillendiricilere gerekse dış etkilere maruz kalan saçlar zamanla yıpranabiliyor ve güçsüzleşebiliyor. Bu sebeple hem saçlarımıza eski sağlığını kazandırabilmek hem de bunu sonrası için de koruyabilmek için sizlere tavsiyelerimiz var. Bu yazımızda saç köklerimizi güçlendirebilmek, saçlarımızın sağlığını geri kazandırabilmek ve parlak saçlar elde edebilmek için bitkisel yağları tavsiye edeceğiz. Peki ne tür yağları saçlarımıza nasıl uygulamalıyız?

Bazı bitkisel yağlar saçlarımız için birebir. Bu yağlar arasında biberiye yağını, maydanoz yağını, limon yağını ve çuha çiçeği yağını örnek olarak gösterebiliriz. Bu yağlardan yalnızca bir ya da birkaçını kullanarak saçlarınıza düzenli olarak bakım uygulamanız ve hem saç köklerinizi güçlendirmeniz hem de parlak ve sağlıklı saçlar elde etmeniz mümkün.

Saç bakımı için yapmamız gereken öncelikle yukarıda saydığımız gibi biberiye yağı, maydanoz yağı, limon yağı, çuha çiçeği yağı gibi bitkisel yağlardan edinmek. Bu tür yağlar birçok yerde kolaylıkla bulunabiliyor. Genellikle minik cam şişelerde olsalar da her kullanımda birkaç damla kullanacağımız için uzun süreli kullanım sağlayabileceğiz. Yalnız bu yağları alırken katkısız, saf olanlarını güvenilir markalardan almaya gayret etmenizi öneririz.

Bu tür yağlar dışında ayrıca hindistan cevizi yağı ve/veya zeytin yağını da evimizde hazır bulundurmalıyız. Hindistan cevizi yağı evinizde yoksa sadece zeytin yağını da kullanabilirsiniz.

Bakıma başlamadan önce bir kap alıyoruz. Bu kap bir kase de olabilir ya da daha pratik olması için küçük bir sprey şişesi de. Kabımıza bir miktar zeytin yağı ya da hindistan cevizi yağı döküyoruz. Bu temel yağımızın içerisine de en başta saydığımız biberiye, maydanoz, limon ya da çuha çiçeği yağlarından birinden birkaç damla kadar ekleyerek karıştırıyoruz. İsterseniz iki farklı yağdan birden de katabilirsiniz. Karıştırdıktan sonra kabımızdan saçımıza alıp masaj yaparak uyguluyoruz. Masajımız sayesinde hem saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırıyor hem de uyguladığımız yağ karışımının saç köklerine kadar inmesini ve saçlarımızın her yerine dağılmasını sağlıyoruz. Burada üstünkörü yağ uygulamak istediğimiz faydayı göstermeyecektir. Sürdüğümüz yağ karışımının saç köklerimize kadar indiğinden emin olmalıyız.

Bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı sıcak tutmak daha faydalı olacaktır. Bir süre için saçınızı streçlemek ya da saç bakımlarında kullanılan bonelerden takmak faydalı olacaktır. Böyle yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Bitkisel yağlarınızla saç bakımını haftada bir tekrar edebilirsiniz. Bu bakım sayesinde saç kökleriniz daha güçlü hale gelecek ve saçlarınız parlaklık kazanabilecektir.

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,838BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar