11 C
Bursa
Perşembe, Nisan 22, 2021

Android Sürümleri Arasındaki Farklar

Android Sürümleri Arasındaki Farklar

Android işletim sisteminin sık güncelleştirmeleri sayesinde bize zorluk yaratan fonksiyonlardan kurtuluyor ve yeniliklere ayak uyduruyoruz. Android’in art arda gelen sürümlerinde pek fark olmasa da 2.3 ve 4.0 sürümleri arasındaki farkı yok sayamayız. 4.0 sürümünde yüz tanıma sistemi geliştiren Android ayrıca yeni kilit ekranı sayesinde kamera için bir kısayol görevi görüyor ve hızlı erişim sağlıyor, zengin bir düzenleyicisi olan fotoğraf galerisi fotoğraflarınızı en iyi şekilde biçimlendirmeyi sağlıyor ve sizi profesyonel bir fotoğrafçıdan farksız kılıyor. Yeni “Roboto” yazı tipi düşük fontlu metinleri okumakta zorlananlar için büyük kolaylık. Android, zevkine düşkün kullanıcılarını da düşünerek boyutu değişebilen araçlarla ekran menünüzü istediğiniz şekilde kombine edebilmenizi sağlıyor. 2.3 ten farklı olarak klavye seçeneğinde otomatik düzeltme mevcut ve metin girişi, kopyala yapıştır seçenekleri geliştirilmiş. Gmail ve takvim gibi uygulamalar ise karşınıza daha gelişmiş bir şekilde geliyor. Dosya aktarımı için bluetoottan farklı olarak NFC teknolojisi geliştirilmiş ve bluetootta yaşanan bağlantı sorunları bir nebze çözümlenmiş.

Android Sürümleri Arasındaki Farklar

Ayrıca önemli e postalarınızı ya da web yazılarınızı kaydedebilir hatta bunları daha sonra çevrimdışı okuma seçeneğiyle internet bağlantısına ihtiyaç duymadan okuyabilirsiniz. Yine aynı şekilde hiç bir uygulamaya ihtiyaç duymadan ekran görüntüsü alabilir ve depolayabilirsiniz. Tüm bu yenilikleri ve gelişmeleri içinde bulunan 4 serisi kendi aralarında da fark gösterebiliyor. Örneğin 4.3 sürümü 4.2’ye göre daha hızlı ve hız konusunda kendi sınıfında birinci sırada. Android’in marketlerin çıkardığı yeni oyunlar düşük sürümleri desteklemediği için düşük sürüm tercih edenler faydalanamıyor ve kullanıcı için dezavantaj oluşturuyor. 2.3 sürümlü aldığınız bir telefonu markanızın yeni güncelleştirmeleri kendi telefonlarında kullanılabilir duruma getirmesi halinde güncelleyebilir ve 4.0 sürümlerine geçebilirsiniz.

Android’in size sağladığı bu olanaklar telefonunuzun modeline göre farklılık gösterse de güncel sürümlerin hepsinde mevcut. Zamandan kazanç adına getirilen bu yenilikler Android’e çok şey katıyor ve kullanıcıya kolaylık sağlayarak farklı deneyimler yaşatıyor.

 

cenadmin
Cengelli.com‘da, doğru soruları sorduğunuzda öğrenmenin basit olduğuna inanıyoruz. Bir süredir meraklı bireyler için genel bilgi kaynaklarına gitmeyi hedef belirledik. Uzman olarak yazılan bilgilendirici ve erişilebilir makalelerimiz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olur. Cengelli , doğadan tarihe, psikolojiden iş dünyasına kadar çeşitli konularda makale içermektedir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Ağlar

21,848BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Son Yazılar